Biomika Naturalny olejek z Drzewa Herbacianego
100% Naturalny olejek z Drzewa Herbacianego
Naturalny olejek z Drzewa Herbacianego ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Dzięki temu może być skutecznym środkiem wspomagającym leczenie różnego rodzaju infekcji, na które jesteśmy narażeni w okresie jesienno-zimowym. Badania mikrobiologiczne wykazały, że olejek z drzewa herbacianego niszczy wiele bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, w tym bakterie odpowiedzialne za liczne choroby dróg oddechowych.
Inhalacje z wykorzystaniem tego olejku polecane są przy zapaleniu zatok, chorobach gardła, uciążliwym kaszlu. Często stosuje się olejek z drzewa herbacianego w leczeniu grzybicy stóp w formie nierozcieńczonej, a także jako składnik maści i zasypek. Działa leczniczo, a stosowany regularnie, zapobiega nawrotom grzybicy i likwiduje nieprzyjemny zapach przy nadmiernej potliwości stóp. Kolejną zaletą olejku z drzewa herbacianego jest to, że łatwo przenika przez skórę i działa bakteriobójczo na bakterie beztlenowe wywołujące zmiany trądzikowe. Z tego powodu firmy kosmetyczne wykorzystują go jako składnik preparatów do pielęgnacji skóry trądzikowej, takich jak środki do oczyszczania twarzy czy kremy pielęgnacyjne. Kosmetyki te są zwykle dobrze tolerowane przez skórę, nie powodują zbytniego wysuszenia i podrażnienia.
Nie zawiera barwników, konserwantów i sztucznych substancji zapachowych.
Naturalny Olejek z Drzewa Herbacianego – otrzymywany jest w procesie destylacji z parą wodną świeżych liści i gałązek drzewa herbacianego. Charakteryzuje go świeży, ziołowy zapach oraz bezbarwny lub jasnożółty kolor. Olejek posiada silne właściwości antyseptyczne i przyjemny zapach. W aromaterapii to jeden z najsilniejszych składników przeciwwirusowych i bakteriobójczych. Olejek ten jest używany do produkcji bardzo drogich perfum. Stosowany w kosmetyce do pielęgnacji stóp (grzybica) i w mieszankach oczyszczających skórę, płynach do odstraszania owadów, do pielęgnacji jamy ustnej. Daje dobre efekty w zwalczaniu brodawek i kurzajek oraz trądziku i blizn potrądzikowych. Olejek ma działanie uspakajające. Jest pomocny także przy przeziębieniach, jako środek do inhalacji i dezynfekcji powietrza.
Przeciwwskazania do stosowania ciąża, karmienie piersią, nie stosować u niemowląt.
Masaż – zwalcza bakterie, grzyby i wirusy, jest stosowany przy infekcjach górnych dróg oddechowych, grypie, anginie, przeziębieniu, stymuluje pracę układu immunologicznego, zwalcza trądzik, stosowany do pielęgnacji skóry.
Kąpiel – zwalcza bakterie, grzyby i wirusy, jest stosowany przy infekcjach górnych dróg oddechowych, grypie, anginie, przeziębieniu, stymuluje pracę układu immunologicznego, zwalcza trądzik, stosowany do pielęgnacji skóry.
Inhalacje i aromatyzacja powietrza – zwalcza bakterie, grzyby i wirusy, jest
Czyszczenie szczoteczki do zębów – Kropla olejku jest w stanie zdezynfekować szczoteczkę do zębów, która stanowi siedlisko pleśni oraz bakterii.
Usuwanie pleśni – Rozmieszaj kroplę olejku z drzewa herbacianego w filiżance wody, rozpyl miksturę w miejscach zaatakowanych przez pleśń, a następnie wytrzyj do czysta. Możesz również spryskać powierzchnie łazienkowe czy kuchenne mieszanką olejku z sodą oczyszczoną.
Naturalna ochrona przed szkodnikami – Intensywny zapach olejku z drzewa herbacianego odstrasza mrówki oraz inne insekty. Można wykonać naturalny środek odstraszający owady, mieszając kilka kropli olejku z olejem kokosowym.
Odświeżanie prania – Dodając kilka kropli olejku do prania, nadasz wypranym tkaninom świeży zapach, jednocześnie eliminując mikroorganizmy zamieszkujące pralkę.
Trądzik –olejek z drzewa herbacianego wykazuje znaczną skuteczność w łagodzeniu objawów trądziku.
Infekcje grzybicze –leczenie grzybicy paznokci u nóg za pomocą olejku z drzewa herbacianego w kremie wykazuje skuteczność u 80% pacjentów.
Infekcje bakteryjne –olejek z drzewa herbacianego może być wykorzystywany w ramach wspomagającego leczenia ran, a nawet jest w stanie zwalczać ciężkie infekcje, jak zakażenie gronkowcem złocistym opornym na metycylinę
Przy problemach jamy ustnej i paradontozie
Do pielęgnacji stóp
- Opryszczka: olejek herbaciany wysusza opryszczkę a także przyspiesza gojenie skóry . Kroplę olejku herbacianego rozetrzeć z niewielką ilością kremu do twarzy, nałożyć na opryszczkę. Stosować codziennie na noc.
– Bóle mięśni i stawów :pomaga uśmierzyć ból mięśni i stawów a także w chorobie reumatycznej. Kilka kropli olejku herbacianego wymieszać z balsamem lub z oliwką do ciała i nanieść na bolące miejsce.
– Grzybica stóp: do zwykłego kremu do stóp dodać kilka kropli olejku herbacianego, wymieszać i wmasować w stopy.
– Trądzik : olejek herbaciany ma działanie przeciwzapalnie i antyseptycznie. Wysusza zmiany trądzikowe. Na zwilżoną pałeczkę do uszu nanieść 1 kroplę olejku herbacianego i posmarować nim wyprysk. Stan zapalny powinien zniknąć w przeciągu 2-3 dni.
– Łupież :do szamponu dodać parę kropli olejku herbacianego, stosować go przy każdym myciu włosów. Olejek herbaciany można dodawać także do przeciwłupieżowych płukanek do włosów.
– Wszawica :Kilka kropli olejku wymieszać ze zwykłym szamponem do włosów i dokładnie umyć włosy
- Zapalenie dziąseł – płukanka z wody i kilku kropli olejku herbacianego łagodzi stany zapalne dziąseł. Olejek herbaciany pomaga również w pozbyciu się przykrego zapachu z ust.
- Inhalacje: 1 – 2 krople olejku dodać do naczynia z gorącą wodą, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3 – 7 minut, oczy muszą być zamknięte
– Kominek aromaterapeutyczny: 3 – 5 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.
– Olejek do masażu: rozpuścić 4 – 5 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego.
– Kąpiel : do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 5 – 3-4 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.
- Wzbogacanie kosmetyków: 2 – 5 kropli olejku zmieszać z 10 – 15 ml kremu, balsamu, żelu, szamponu.
Melaleuca alternifolia.
STAPIZ Profesjonalne Kosmetyki Fryzjerskie Paweł Strzaliński
ul. Żeromskiego 27, 05-070 Sulejówek, PL
Polska