Odżywki emolientowe

Sortowanie : POPULARNOŚĆ | NAZWA | CENA

Emolientowa Morela odżywka do włosów bez spłukiwania
U NAS TANIEJ
-9 %

Anwen Emolientowa Morela odżywka do włosów bez spłukiwania 150 ml

Emolinetowa Morela od Anwen to lekka, wegańska odżywka bez spłukiwania stworzona z myślą o wygładzeniu i nadaniu blasku włosom wysokoporowatym. Sprawdzi się zarówno w pielęgnacji fal i loków jak i włosów prostych, którym nada efekt tafli. Roślinne zamienniki silikonów oraz naturalne oleje z pestek jabłka, maku oraz kiełków pszenicy pozwolą wygładzić włosy pokrywając je ochronnym biofilmem. To dzię (więcej...)

39.99 PLN
36.50 PLN
PODGLĄD
Odżywka do włosów o średniej porowatości
U NAS TANIEJ
-9 %

Anwen Emolientowy Irys Odżywka do włosów o średniej porowatości 200 ml

Twoje włosy puszą się, elektryzują i są zbyt lekkie? To znak, że brakuje im emolientów! Odżywka Anwen zawiera aż 5 olei: brokułowy, który działa jak naturalny silikon, macadamia, moringa, tsubaki i z pestek śliwki. Bogate w odpowiednie kwasy tłuszczowe oleje zostały optymalnie dopasowane do potrzeb średnioporowatych włosów. Moc emolientów sprawi, że Twoje włosy staną się bardziej gładkie, błyszczą (więcej...)

28.99 PLN
26.50 PLN
PODGLĄD
Odżywka do włosów o wysokiej porowatości
U NAS TANIEJ
-9 %

Anwen Emolientowa róża Odżywka do włosów o wysokiej porowatości 200 ml

Twoje włosy puszą się, elektryzują i są zbyt lekkie? To znak, że brakuje im emolientów! Odżywka Emolientowa Róża zawiera aż 5 olei: brokułowy, który działa jak naturalny silikon, makowy, dyniowy, z rzodkiewki i krokosza barwierskiego, a także masło shea. Bogate w odpowiednie kwasy tłuszczowe oleje oraz masło zostały optymalnie dopasowane do potrzeb wysokoporowatych włosów. Moc emolientów sprawi, ż (więcej...)

28.99 PLN
26.50 PLN
PODGLĄD
Odżywka do włosów o niskiej porowatości - Emolientowa Akacja
U NAS TANIEJ
-9 %

Anwen Odżywka do włosów o niskiej porowatości - Emolientowa Akacja 200 ml

Szukasz emolientowej odżywki, która nie obciąży nadmiernie Twoich niskoporowatych włosów? Emolientowa Akacja zawiera same lekkie oleje kokosowy (frakcjonowany) i babassu oraz masło murumuru - bogate w odpowiadające włosom niskoporowatym kwasy tłuszczowe. O dżywka sprawia, że włosy stają się bardziej gładkie, błyszczące i elastyczne. Zawarte w odżywce glinka i ekstrakt z morszczynu pęcherzykowateg (więcej...)

28.99 PLN
26.50 PLN
PODGLĄD
Odżywka do włosów o wysokiej porowatości emolientowa melisa
U NAS TANIEJ
-9 %

Anwen Odżywka do włosów o wysokiej porowatości emolientowa melisa 200 ml

Twoje włosy puszą się, elektryzują i są zbyt lekkie? To znak, że brakuje im emolientów! Odżywka Anwen zawiera 4 naturalne oleje: brokułowy, który wygładza włosy jak silikon, makowy, z rzodkiewki i z krokosza barwierskiego. Bogate w odpowiednie kwasy tłuszczowe oleje są optymalnie dopasowane do potrzeb wysokoporowatych włosów. Dzięki emolientom Twoje włosy staną się bardziej gładkie, błys (więcej...)

28.99 PLN
26.50 PLN
PODGLĄD
Opakowanie uzupełniające odżywka do włosów o wysokiej porowatości Emolientowa Róża
U NAS TANIEJ
-9 %

Anwen Opakowanie uzupełniające odżywka do włosów o wysokiej porowatości Emolientowa Róża 500 ml

Twoje włosy puszą się, elektryzują i są zbyt lekkie? To znak, że brakuje im emolientów! pH odżywki 3,55 94 % składników pochodzenia naturalnego Wspieramy działanie gospodarki cyrkularnej tworzyw sztucznych. Monomateriałowe opakowanie uzupełniające jest lżejsze (zużywa o 75% mniej plastiku) i co najważniejsze w pełni nadaje się do recyklingu, a to przekłada się na zmniejszenie zużycia energii i zas (więcej...)

55.99 PLN
51.20 PLN
PODGLĄD
Zestaw proteinowa zielona herbata 100ml + emolientowa akcja 100ml + nawilżający bez 100ml
U NAS TANIEJ
-9 %

Anwen Odżywki do włosów o niskiej porowatości Zestaw proteinowa zielona herbata 100ml + emolientowa akcja 100ml + nawilżający bez 100ml

Wegańska odżywka Proteinowa Zielona Herbata w swoim składzie zawiera odpowiednią kompozycję protein pochodzenia roślinnego: z zielonego groszku, z warzyw oraz kationizowane proteiny pszenicy, które ze względu na swoją budowę zostały optymalnie dopasowane do potrzeb średnioporowatych włosów*. Proteiny odbudują ubytki w strukturze włosów i sprawią, że staną się one bardziej (więcej...)

49.99 PLN
45.70 PLN
PODGLĄD

Eveline Hair 2 Love Emolientowa Odżywka ochronna do włosów 250 ml

Bogata w oleje odżywka dla włosów suchych, zniszczonych i puszących się sprawi, że włosy staną się wygładzone i miękkie. Wegańska formuła ochroni kosmyki przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Formuła odżywki zawiera ogrom drogocennych olejków z brokułów, ze słodkich migdałów, lniany, z awokado, z pestek dyni oraz malin oraz masło shea! Tak odżywcza moc sprawia, że włosy stają się nawilżone i (więcej...)

21.60 PLN
PODGLĄD
Odżywka do włosów o niskiej porowatości emolientowa akacja
U NAS TANIEJ
-8 %

Anwen Odżywka do włosów o niskiej porowatości emolientowa akacja 100 ml

Szukasz emolientowej odżywki, która nie obciąży nadmiernie Twoich niskoporowatych włosów*? Akacja zawiera same lekkie oleje: kokosowy (frakcjonowany) i babassu oraz masło murumuru. Wszystkie są bogate w odpowiadające włosom niskoporowatym kwasy tłuszczowe. Odżywka sprawia, że włosy stają się bardziej gładkie, błyszczące i elastyczne. Zawarte w odżywce glinka i ekstrakt z morszczynu pęcherzykowateg (więcej...)

17.99 PLN
16.47 PLN
PODGLĄD
Odżywka do włosów o średniej porowatości emolientowy irys
U NAS TANIEJ
-8 %

Anwen Odżywka do włosów o średniej porowatości emolientowy irys 100 ml

Twoje włosy puszą się, elektryzują i są zbyt lekkie? To znak, że brakuje im emolientów! Odżywka Anwen zawiera aż 5 olei: brokułowy, który działa jak naturalny silikon, macadamia, moringa, tsubaki i z pestek śliwki. Bogate w odpowiednie kwasy tłuszczowe oleje zostały optymalnie dopasowane do potrzeb średnioporowatych włosów*. Moc emolientów sprawi, że Twoje włosy staną się bardziej gładkie, błyszcz (więcej...)

17.99 PLN
16.47 PLN
PODGLĄD

BIOnly Nature Emolientowa odżywka do włosów suchych i zniszczonych 300 ml

Marka BIOnly to tylko proste i bezpieczne receptury stworzone na bazie ziół i organicznych składników aktywnych, zachwycające swoją skutecznością. Zapraszamy do świata BIOnly, gdzie panują przejrzyste zasady doboru i wykorzystania składników w recepturach naszych kosmetyków, opracowanych na podstawie doświadczeń pokoleń i najnowszych osiągnięć naukowych. Dzięki zastosowanym technologiom i wykorzys (więcej...)

24.60 PLN
PODGLĄD

Anwen Mini Odżywka do włosów o średniej porowatości Emolientowy Irys 15 ml

Twoje włosy puszą się, elektryzują i są zbyt lekkie? To znak, że brakuje im emolientów! Tuby naszych MINI odżywek wykonane są w duchu less waste z łatwo recyklingowalnego aluminium. Niewielka pojemność 15 ml w zależności od długości włosów wystarcza na 1-3 użycia. Odżywka w minitubce idealnie nada się na podróż lub do wypróbowania, jeśli jeszcze nie znasz naszych produktów pH odżywki 3,55 94 % skł (więcej...)

3.99 PLN
PODGLĄD

Anwen Mini Odżywka do włosów o wysokiej porowatości Emolientowa Róża 15 ml

Twoje włosy puszą się, elektryzują i są zbyt lekkie? To znak, że brakuje im emolientów! Tuby naszych MINI odżywek wykonane są w duchu less waste z łatwo recyklingowalnego aluminium. Niewielka pojemność 15 ml w zależności od długości włosów wystarcza na 1-3 użycia. Odżywka w minitubce idealnie nada się na podróż lub do wypróbowania, jeśli jeszcze nie znasz naszych produktów pH odżywki 3,55 94 % skł (więcej...)

3.99 PLN
PODGLĄD
Odżywka do włosów o średniej porowatości, Refill
U NAS TANIEJ
-9 %

Anwen Emolientowy Irys Odżywka do włosów o średniej porowatości, Refill 500 ml

Twoje włosy puszą się, elektryzują i są zbyt lekkie? To znak, że brakuje im emolientów! Odżywka Anwen zawiera aż 5 olei brokułowy, który działa jak naturalny silikon, macadamia,moringa, tsubaki i z pestek śliwki. Bogate w odpowiednie kwasy tłuszczowe oleje zostałyoptymalnie dopasowane do potrzeb średnioporowatych włosów. Moc emolientów sprawi, że Twoje włosy staną się bardziej gładkie, błyszczące (więcej...)

55.99 PLN
51.20 PLN
PODGLĄD
Mała Odżywka Emolientowa Akacja - ALUMINIUM
U NAS TANIEJ
-14 %

Anwen Mała Odżywka Emolientowa Akacja - ALUMINIUM 100 ml

Szukasz emolientowej odżywki, która nie obciąży nadmiernie Twoich niskoporowatych włosów? Nasza Akacja zawiera same lekkie oleje kokosowy (frakcjonowany) i babassu oraz masło murumuru. Wszystkie są bogate w odpowiadające włosom niskoporowatym kwasy tłuszczowe. Odżywka sprawia, że włosy stają się bardziej gładkie, błyszczące i elastyczne. Zawarte w odżywce glinka i ekstrakt z morszczynu pęcherzykow (więcej...)

17.99 PLN
15.55 PLN
PODGLĄD
Mała Odżywka Emolientowa Róża - Aluminium
U NAS TANIEJ
-14 %

Anwen Mała Odżywka Emolientowa Róża - Aluminium 100 ml

Twoje włosy puszą się, elektryzują i są zbyt lekkie? To znak, że brakuje im emolientów! Odżywka Anwen zawiera aż 5 olei brokułowy, który działa jak naturalny silikon, makowy, dyniowy, z rzodkiewki i krokosza barwierskiego, a także masło shea. Bogate w odpowiednie kwasy tłuszczowe oleje oraz masło zostały optymalnie dopasowane do potrzeb wysokoporowatych włosów. Moc emolientów sprawi, że Twoje włos (więcej...)

17.99 PLN
15.55 PLN
PODGLĄD
Odżywka do włosów z emolientami
U NAS TANIEJ
-25 %

Yope Balance my hair Odżywka do włosów z emolientami 300 ml

Adaptogeny to niezwykle odżywcze składniki, które znajdziesz w kosmetykach do włosów marki Yope. Wpływają na kondycję i zapobiegają niszczeniu struktury włosa. Dzięki nim uzyskasz efekt, mocnych, sprężystych i elastycznych włosów. Emolientowa odżywka do włosów, która pozostawi efekt miękkich włosów bez obciążenia. Każdego dnia zmiękcza włosy i ułatwia rozczesywanie. Jest lekka, nie obciąża nawet c (więcej...)

29.99 PLN
22.55 PLN
PODGLĄD

Czym jest równowaga PEH? 

Każda włosomaniaczka wie, że w świadomej pielęgnacji włosów równowaga PEH odgrywa kluczową rolę. PEH to skrót od trzech rodzajów najważniejszych składników, wpływających na kondycję włosów. P to proteiny, będące budulcem włosów, uzupełniającym ich niedobory strukturalne. E to właśnie emolienty, składniki otulające włosy i chroniące je przed negatywnym wpływem otoczenia. H to humektanty, nawilżacze, zapewniające włosom optymalne nawodnienie. Właściwy balans, a więc odpowiednia ilość tych trzech rodzajów składników, sprawia, że włosy staną się mocne, odżywione i lśniące. Włącz te składniki do codziennej pielęgnacji włosów. Emolienty są konieczne w pielęgnacji:

  • włosów niskoporowatych,

  • włosów średnioporowatych,

  • włosów wysokoporowatych.

Ochrony potrzebuje każdy rodzaj włosów bez względu na porowatość, choć oczywiście w różnym zakresie. Wiele zależy od kondycji włosów.

Emolienty – jakie to składniki?

Najlepsze odżywki emolientowe do włosów zawierają w swoim składzie różnorodne substancje, często pochodzenia roślinnego. Odżywka emolientowa może zawierać takie składniki, jak:

  • olej kokosowy,

  • olej z pestek śliwki,

  • olej makadamia,

  • olej z krokosza barwierskiego,

  • masło shea.

To oczywiście tylko niektóre oleje roślinne i masła roślinne, jakie znajdziesz w naturalnych odżywkach emolientowych. 

Jak rozpoznać, że włosom brakuje emolientów?

Najtrudniejsze w zachowaniu równowagi PEH jest ustalenie, których substancji brakuje włosom. Kiedy stosować odżywki emolientowe? Niedobór emolientów sprawia, że włosy są suche, łatwo się łamią i elektryzują, są pozbawione miękkości. Często wyglądają niczym puch. Regenerację włosów należy zacząć od włączenia do pielęgnacji odżywki emolientowej. Warto sięgnąć także po szampony do włosów suchych, które jednocześnie nawilżają i chronią przed utratą wody. To wielotorowe działanie nawilżające i ochronne, które wygładza włosy i ułatwia rozczesywanie. Warto jednak także uważać na nadmiar emolientów, który nadmiernie obciąża włosy, powoduje ich strączkowanie i przetłuszczanie.

Co dają włosom odżywki emolientowe?

Emolienty chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami mechanicznymi, tworząc na włosach delikatną otoczkę. Zaletą odżywek emolientowych jest także ich zdolność do zatrzymywania naturalnego nawodnienia we wnętrzu włosa. Odżywki humektantowe świetnie nawilżają, ale konieczna jest także ochrona przed szkodliwymi czynnikami, jak suche powietrze, wysoka temperatura, czy wiatr. Kosmetyki do pielęgnacji włosów z emolientami sprawdzają się w takich przypadkach idealnie, zwłaszcza przy włosach o wysokiej porowatości, często farbowanych, które wymagają szczególnie starannej pielęgnacji.

Odżywkę emolientową stosuje się różnie, w zależności od rodzaju kosmetyku. Odżywka do włosów może być stosowana na sucho lub na mokro. Zwykle wymaga spłukania, ale trzeba przede wszystkim sprawdzić sposób jej użycia na opakowaniu.

Przywróć włosom równowagę PEH i sięgnij po naturalne odżywki do włosów z emolientami, by cieszyć się miękkością, gładkością i pięknem swoich mocnych włosów.

Sprawdź także powiązane kategorie: