Dezodorant bez aluminium

Sortowanie : POPULARNOŚĆ | NAZWA | CENA

Naturalny Dezodorant Ziołowy, bez aluminium
U NAS TANIEJ
-17 %

Sylveco Naturalny Dezodorant Ziołowy, bez aluminium 50 ml

Dezodorant bez soli aluminium i alkoholu, zawierający skuteczne składniki absorbujące pot i hamujące rozwój bakterii, niwelujące jednocześnie nieprzyjemny zapach. Ekstrakt z kory dębu o właściwościach ściągających oraz kombinacja naturalnych olejków eterycznych o ziołowym aromacie pozwala czuć się świeżo i komfortowo przez dłuższy czas. Produkt przebadany dermatologicznie. Sposób użycia Nakładać (więcej...)

32.00 PLN
26.43 PLN
PODGLĄD

Po co dodaje się aluminium do antyperspirantów?

Sole aluminium to składniki aktywne, które stosuje się w tradycyjnych antyperspirantach. Działają niczym blokery potu, hamując naturalny proces pocenia, który jest korzystny dla organizmu i usuwa z organizmu toksyny. Zwężają pory i uniemożliwiają prawidłową wymianę cieplną, w której pot jest istotnym elementem. Antyperspiranty są kosmetykami lubianymi, gdyż pasują do szybkiego stylu życia, który dziś dominuje. Nie musisz się martwić potem przez wiele godzin. Występują w różnych formach jako:

Łatwo je dopasujesz do Twoich preferencji. Są skuteczne i mają przyjemny zapach. Niestety ze względu na obecność aluminium są uważana za wątpliwe zdrowotnie.

Wątpliwości dotyczące soli aluminium

Choć nie ma jednoznacznych badań, potwierdzających, że sole aluminium, obecne w dezodorantach szkodzą, jest wiele wątpliwości ich dotyczących. Dotychczasowe dowody naukowe nie rozstrzygają jednoznacznie niekorzystnego wpływu tego składnika na organizm, ale jednocześnie sugerują, że może tak się dziać. Okazuje się, że regularne ich stosowanie może prowadzić nawet do bardzo poważnych chorób, jak rak piersi czy choroba Alzheimera. Wziąwszy pod uwagę takie zagrożenie, warto rozważyć stosowanie dezodorantów, które nie zawierają składników mogących potencjalnie negatywnie wpływać na zdrowie, a ich działanie oparte jest na naturalnych właściwościach roślin, wśród których ogromne znacznie mają zioła.

Wybierz naturalny dezodorant bez aluminium

Antyperspirant bez aluminium to naturalny kosmetyk, który nie zawiera szkodliwych i budzących wątpliwości składników, w tym także parabenów czy SLS. Działa też nieco inaczej niż antyperspirant, nie blokując naturalnego procesu powstawania potu. Dezodorant, czy też naturalny antyperspirant umożliwia pocenie, ale niweluje nieprzyjemny zapach, który powstaje za sprawą działania bakterii. To wyjątkowy typ produktu. Kosmetyk ma działanie odświeżające, antybakteryjne i łagodzące. Naturalne dezodoranty zawierają także składniki pielęgnujące, łagodząc podrażnienia i korzystnie wpływając na skórę. Mają też piękny zapach i zwykle nie zawierają barwników. Są to zwykle dezodoranty w kremie zamknięte w słoiczkach lub tubkach.

Dziś niejedna marka kosmetyczna włączyła do swojego portfolio takie bezpieczne produkty. Przykładem jest dostępny w naszej drogerii internetowej dezodorant Sylveco, który jest także hipoalergiczny. Wybierz naturalny dezodorant i kontroluj potliwość ciała, niwelując nieprzyjemny zapach.

Sprawdź także powiązane kategorie: