Essential Care logo

Essential Care

Nowe i całkowicie unikalne kosmetyki organiczne. Jest to pionierska linia kilkudziesięciu produktów do kompleksowej pielęgnacji skóry, a także wyjątkowa seria produktów dla niemowląt i ich mam.
Producentem tych – jeśli nie najlepszych, to na pewno jednych z najlepszych kosmetyków naturalnych na świecie – jest brytyjska firma rodzinna Essential Care.

Działając od 2003 roku, Essential Care stworzyła najbogatszą i najbardziej urozmaiconą gamę certyfikowanych organicznych produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Posiada ponad 60 różnych preparatów, m.in. szampony, kremy nawilżające, balsamy do ust, środki chroniące przed słońcem oraz produkty dla dzieci. Kosmetyki Essential Care to udane połączenie aromaterapii i medycyny ziołowej, które pozwoliło na zdobycie wielu prestiżowych nagród. Innowacyjne i dostępne w rozsądnej cenie produkty odpowiednie dla całej rodziny, są sporządzane na bazie organicznych ziół, bogatych w antyoksydanty olejów roślinnych i innych składników roślin, odpowiednich nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

certyfikat Nietestowane na zwierzętach

Logo skaczącego królika tzw. Leaping Bunny informuje konsumentów, że produkt końcowy, ani żaden z jego składników nie był testowany na zwierzętach.

Kosmetyk nie zawiera składników z martwych zwierząt, może jednak posiadać w składzie surowce pochodzące od żywych zwierząt jak np. lanolinę, wosk pszczeli, miód, mleko.

Certyfikacją zajmuje się organizacja PETA (www.peta.org).

PETA udostępnia dokument, w którym dostępna jest pełna lista firm, które mają pozwolenie na używanie logo skaczącego królika.

Dokument ten dostępny jest pod adresem:
http://www.mediapeta.com/peta/PDF/companiesdonttest.pdf

certyfikat Odpowiedni dla Vegan

Vegan Society jest organizacją charytatywną, która wspiera wegański styl życia.

Weganizm oznacza filozofię i styl życia, który stara się wykluczyć wszelkie formy okucieństwa wobec zwierząt i zmniejszyć szkody środowiskowe. Certyfikat daje gwarancję, że produkty oznaczone tym logiem nie zawierają składników zwierzęcych, nie są testowane na zwierzętach oraz są wolne od składników roślinnych pochodzących z upraw genetycznie modyfikowanych tzw. GMO.

Weganizm ma na celu szerzenie i promowanie wykorzystania alternatywnych produktów dla dobra zwierząt, środowiska i ludzkości.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie www.vegansociety.com

certyfikat Sprawiedliwy Handel Fairtrade

Ruch Sprawiedliwego Handlu opiera się na kilku wspólnych zasadach, które mogą być realizowane na różne sposoby. Dwie organizacje, które reprezentują odmienne podejścia do Sprawiedliwego Handlu, opracowały na kanwie tych reguł zestawy weryfikowalnych standardów. IFAT wypracował standardy, które muszą spełniać organizacje Sprawiedliwego Handlu. Natomiast FLO Int. stworzyło system certyfikacji Fairtrade, oparty o standardy produkcji i wymiany handlowej w odniesieniu do konkretnych produktów.

Najważniejsze zasady Sprawiedliwego Handlu to:

Uczciwa cena jaką otrzymują producenci za swoje produkty
jej wysokość powinna być zawsze ustalana z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań, przy udziale producentów i innych zainteresowanych stron; powinna pokrywać koszty zrównoważonej ekologicznie i społecznie produkcji

Bezpieczne i oparte na zasadach szacunku praktyki handlowe
krótki czas oczekiwania na zapłatę; możliwość prefinansowania, jeśli wymaga tego sytuacja; bezpośrednie relacje pomiędzy producentami a organizacjami handlowymi; skracanie łańcucha pośredników

Sprawiedliwe płace i odpowiednie warunki socjalne
płace na plantacjach, gdzie produkuje się towary na zasadach Sprawiedliwego Handlu, powinny zapewniać pracownikom i ich rodzinom wystarczające środki na utrzymanie; bezpieczne, nie zagrażające zdrowiu warunki pracy; wolność zrzeszania się; równe płace w przypadku kobiet i mężczyzn; niewykorzystywanie pracy dzieci, zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka oraz na podstawie lokalnego prawa

Demokratyczne zarządzanie organizacją producencką
producenci powinni powołać i stopniowo wzmacniać demokratyczną organizację producencką (np. spółdzielnię, stowarzyszenie rolników, związek zawodowy pracowników); decyzje powinny być podejmowane wspólnie, w sposób demokratyczny i transparentny

Dążenie do zwiększania niezależności producentów
długofalowym celem Sprawiedliwego Handlu jest takie wsparcie drobnych producentów, aby w przyszłości mogli prowadzić opłacalną działalność także poza ruchem i być konkurencyjnymi na rynku krajowym bądź światowym

Zwiększanie wiedzy i świadomości konsumentów
zadaniem organizacji Sprawiedliwego Handlu jest także edukacja i zwiększanie świadomości konsumentów w zakresie podejmowania etycznych wyborów konsumenckich, dostarczanie im informacji o producentach, ich produktach oraz warunkach, w jakich powstały.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie http://www.fairtrade.org.pl/.

certyfikat Certyfikat rolnictwa ekologicznego SoilAssociation

Soil Association pomaga identyfikować produkty, które otrzymały certyfikat rolnictwa ekologicznego w Wielkiej Brytanii

Wyroby oznaczone Soil Association są w pełni organiczne – nie mają sztucznych dodatków. Gwarantuje też zachowanie wysokich standardów ekologicznej hodowli , tj. takiej, która odbywa się w warunkach jak najkorzystniejszych dla zwierząt (także drobiu).

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie http://www.soilassociation.org/.

Certyfikaty
 

Essential Care

POPULARNOŚĆ | NAZWA | CENA