Aubrey logo

Aubrey

Firma Aubrey Organics oferuje szeroki asortyment produktów: kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, produkty do pielęgnacji włosów, kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt i dzieci, nawilżające błyszczyki do ust.

certyfikat Nietestowane na zwierzętach

Logo skaczącego królika tzw. Leaping Bunny informuje konsumentów, że produkt końcowy, ani żaden z jego składników nie był testowany na zwierzętach.

Kosmetyk nie zawiera składników z martwych zwierząt, może jednak posiadać w składzie surowce pochodzące od żywych zwierząt jak np. lanolinę, wosk pszczeli, miód, mleko.

Certyfikacją zajmuje się organizacja PETA (www.peta.org).

PETA udostępnia dokument, w którym dostępna jest pełna lista firm, które mają pozwolenie na używanie logo skaczącego królika.

Dokument ten dostępny jest pod adresem:
http://www.mediapeta.com/peta/PDF/companiesdonttest.pdf

certyfikat Odpowiedni dla Vegan

Vegan Society jest organizacją charytatywną, która wspiera wegański styl życia.

Weganizm oznacza filozofię i styl życia, który stara się wykluczyć wszelkie formy okucieństwa wobec zwierząt i zmniejszyć szkody środowiskowe. Certyfikat daje gwarancję, że produkty oznaczone tym logiem nie zawierają składników zwierzęcych, nie są testowane na zwierzętach oraz są wolne od składników roślinnych pochodzących z upraw genetycznie modyfikowanych tzw. GMO.

Weganizm ma na celu szerzenie i promowanie wykorzystania alternatywnych produktów dla dobra zwierząt, środowiska i ludzkości.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie www.vegansociety.com

certyfikat BDIH

BDIH jest stowarzyszeniem niemieckich producentów wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych, suplementów diety oraz produktów higieny osobistej. Organizacja we współpracy z wiodącymi producentami kosmetyków naturalnych opracowała wytyczne do przyznawania tego certyfikatu ekologicznego.

Certyfikat BDIH informuje, że :

  • składniki roślinne wykorzystane pochodzą kontrolowanych upraw ekologicznych
  • produktu nie testowano na zwierzętach
  • nie stosowano surowców pochodzących od martwych zwierząt
  • produkty nie zawierają syntetycznych środków barwiących, syntetycznych substancji zapachowych, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej
    *same opakowania produktów powinny być ekologiczne i biodegradowalne
  • proces produkcji nie może odbywać się ze szkodą dla środowiska naturalnego
  • producent zobowiązuje się uświadamiać i edukować konsumentów
  • nie stosowano produktów i metod modyfikacji genetycznej

Wybierając produkty, opatrzone etykietą BDIH mamy pewność, że producent spełnił szereg standardów narzuconych przez jednostkę certyfikującą.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie www.bdih.de

certyfikat USDA Organic

United States Department of Agriculture (USDA) – departament ds. rolnictwa Stanów Zjednoczonych, odpowiednik polskiego ministerstwa rolnictwa.

USDA jest odpowiedzialnym za tworzenie i realizację polityki rolnej i żywnościowej, w tym zagospodarowania i prewencji erozji gruntów rolnych, prac badawczych, pomiarów naukowych, zapewniania wytycznych bezpieczeństwa jak i standardów opakowania i oznaczenia datami ważności żywności i kosmetyków.

Ma na uwadze także promowanie handlu zagranicznego i ułatwienie wszelakiej produkcji żywności, oraz ochronę dóbr naturalnych i genetycznych, zapobiegania nastaniu głodu czy praktyk niezdrowego odżywiania w skali globalnej.

Urząd dokonuje między innymi, regulacji standardów upraw organicznych i przyznaje certyfikaty uprawom spełniającym ich standardy. Produkty oznaczone pieczęcią USDA oznaczają, że są one organiczne w minimum 95% i wykorzystują tylko certyfikowane organiczne składniki.

Kosmetyki posiadające ten certyfikat nie są konserwowane sztucznymi konserwantami, ich składniki nie są chemicznie przetwarzane.

Więcej szczegółowych informacji na stronie: http://www.usda.gov/wps/portal/usda/usdahome

Certyfikaty
 

Aubrey

Sortowanie : POPULARNOŚĆ | NAZWA | CENA