Sortowanie : POPULARNOŚĆ | NAZWA | CENA

Flos Kłącze Redestowca Japońskiego mielone 100 g

Kłącze rdestowca wpływa ochronnie na wątrobę, a także na układ odpornościowy. Napar z rdestowca łagodzi objawy alergii (hamuje wydzielanie histaminy). Rdestowiec polecany jest także wspomagająco podczas zwalczania boreliozy. SKŁADNIKI 100% mielone kłącze rdestowca japońskiego ostrokończystego Polygonum cuspidatum SPOSÓB ZASTOSOWANIA 2 łyżki produktu zalać 2 szklankami wrzącej wody. Odstawić na ok (więcej...)

13.77 PLN
PODGLĄD

Flos Kora Kaliny Koralowej 50 g

Zastosowanie: zioło do kąpieli Kora kaliny koralowej dzięki zawartości wielu cenionych składników o działaniu ściągającym (m.in.garbników) jest środkiem stosowanym w postaci kąpieli w celu łagodzenia i tonizowania wszelkich podrażnień skóry (głównie skóry odbytu). Sposób użycia: 1/4 zawartości torebki (ok.12,5 g) zalać 1 l. Wody, doprowadzić do wrzenia i gotować powoli przez 10 minut. Pozostawić n (więcej...)

5.45 PLN
PODGLĄD

Flos Korzeń Łopianu suplement diety 50 g

Napar z korzenia łopianu usprawnia pracę przewodu pokarmowego. Korzeń łopianu wykazuje również działanie moczopędne, dzięki czemu przyczynia się do usuwania z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Odwar z korzenia łopianu może być również stosowany zewnętrznie do płukania skóry głowy jako środek skutecznie wzmacniający włosy. SKŁADNIKI 100% wysuszony, rozdrobniony korzeń łopianu Arcti (więcej...)

3.87 PLN
PODGLĄD

Flos Korzeń Mniszka 50 g

Mniszek lekarski to popularna w Polsce roślina, którą bez trudu można spotkać na łąkach czy trawnikach. Znane jest jej zastosowane ozdobne czy kulinarne, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego szerokiego zakresu działań prozdrowotnych. Wykorzystywane w lecznictwie są nie tylko korzenie mniszka, ale również kwiaty oraz liście, które także znajdą Państwo w naszej ofercie. Właściwości prozdrowot (więcej...)

4.35 PLN
PODGLĄD

Flos Korzeń Mydlnicy 50 g

Mydlnica była stosowana już w medycynie starożytnej. Lekarze arabscy zalecali ją przy trądzie i liszajach. W roku 1811 wyizolowano z korzeni mydlnicy związek, którego wodne roztwory silnie się pieniły i nadano mu nazwę saponina (łac. sapón-mydło). Działanie prozdrowotne i na urodę: wpływa na korzystny wygląd włosów zapobiega wypadaniu włosów stosowana pomocniczo w leczeniu nadmiernego przetłuszcza (więcej...)

4.17 PLN
PODGLĄD

Flos Korzeń Szczeci 50 g

Korzeń szczeci korzystnie wpływa na stan skóry. SKŁADNIKI 100% korzeń szczeci pospolitej. SPOSÓB ZASTOSOWANIA 1 łyżkę korzenia zalać 1 szklanką wody, gotować 5 minut pod przykryciem. Przecedzić. Po kąpieli przemyć skórę odwarem i pozostawić do wyschnięcia. ZALECANE WARUNKI PRZECHOWYWANIA Przechowywać w suchym miejscu, chronić od światła.

21.00 PLN
PODGLĄD

Flos Korzeń Żeń-Szenia Syberyjskiego mielony 100 g

Żeń-szeń syberyjski ( Eleutherococcus senticosus) stosowany jest powszechnie na wzmocnienie. Za jego liczne właściwości prozdrowotne odpowiadają zawarte w nim eleuterozydy. Polecany jest szczególnie osobom o zwiększonym wysiłku psychicznym np. studentom w okresie sesji egzaminacyjnej, osobom wykonującym stresującą pracę umysłową, osobom zapracowanym. Regularne stosowanie pozwala na zmniejszenie uc (więcej...)

12.65 PLN
PODGLĄD

Flos Korzeń Żywokostu 50 g

Żywokost zawiera alantoninę, czyli składnik obecny w wielu popularnych maściach stosowanych w stłuczeniach, oparzeniach, otarciach i innych urazach powierzchownych. Mobilizuje on tkanki do szybszej regeneracji przez co nasze objawy ustępują szybciej. Ze względu na dużą zawartość związków antyodżywczych polecane jest wyłącznie stosowanie zewnętrzne żywokostu, takie jak w proponowanym przez nas Pańs (więcej...)

4.59 PLN
PODGLĄD

Flos Korzeń Żywokostu Mielony 100 g

Zioła do kąpieli. Dzięki zawartości wielu cennych składników jest wspaniałym środkiem przeznaczonym do kąpieli relaksacyjno-odprężających, polecany do każdego rodzaju skóry. Skład: Symphyti radix (korzeń żywokostu) – 100% Sposób użycia: Połowę zawartości torebki (50 g) zalać 1,5 litrem wody. Doprowadzić do wrzenia. Gotować powoli pod przykryciem przez 10 min. Pozostawić na 0,5 godziny pod przykryc (więcej...)

8.67 PLN
PODGLĄD

Flos Koszyczek Rumianku 50 g

Rumianek jest rośliną o wielu udowodnionych właściwościach prozdrowotnych m.in. pomaga w zwalczaniu drobnoustrojów, łagodzi reakcje alergiczne, wspomaga regenerację i znajduje zastosowanie w leczeniu licznych problemów skórnych. Działanie wewnętrzne: leczenie problemów trawiennych takich jak wzdęcia, zaparcia, biegunki, niestrawności, wrzody żołądka działanie uspokajające - łagodzi nerwice i stany (więcej...)

4.17 PLN
PODGLĄD

Flos Kwiat Jasnoty Białej 25 g

Kąpiele z kwiatu jasnoty białej wspaniale odprężają i relaksują, a także delikatnie łagodzą i tonizują podrażnienia skóry. Wskazania: Do kąpieli relaksacyjno-odprężających. Dawkowanie: Połowę zawartości torebki (ok. 12,5 g) zalać 1 l wody, doprowadzić do wrzenia i gotować powoli przez 10 minut. Pozostawić na 30 minut pod przykryciem, kilkakrotnie przemieszać. Następnie przecedzić do wanny z wodą. (więcej...)

25.30 PLN
PODGLĄD

Flos Kwiat Kasztanowca 50 g

Kasztanowiec jako drzewo pochodzi z Półwyspu Bałkańskiego, ale dziś powszechnie występuje w Polsce. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z jego wyjątkowo korzystnego działania na naczynia krwionośne, co przyda się szczególnie osobom wykonującym pracę biurową, gdzie większość czasu spędza się w pozycji siedzącej. Właściwości prozdrowotne: działa uszczelniająco i wzmacniająco na ściany naczyń krwionoś (więcej...)

11.75 PLN
PODGLĄD

Flos Kwiat Koniczyny Czerwonej 50 g

Kwiat koniczyny czerwonej znajduje zastosowanie w przypadku problemów z gospodarką hormonalną kobiet. Skutecznie zwalcza uderzenia gorąca, nadmierną potliwość czy rozdrażnienie. Kwiat koniczyny czerwonej zwiększa również elastyczność i wytrzymałość naczyń włosowatych. Napar z kwiatu koniczyny wykazuje działanie moczopędne i wykrztuśne. Kwiat koniczyny usprawnia także pracę przewodu pokarmowego, li (więcej...)

5.77 PLN
PODGLĄD

Flos Kwiat Mniszka 25 g

Kwiat mniszka lekarskiego usprawnia procesy trawienne oraz pobudza apetyt. Wpływa też korzystnie na pracę wątroby. Napar z kwiatów mniszka może być stosowany wewnętrznie w postaci herbatki, jak i zewnętrznie w postaci odwaru dodawanego do kąpieli. Kąpiel z dodatkiem odwaru z kwiatów mniszka przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka oraz poprawia stan skóry. SKŁADNIKI 100% wysuszony, rozdrobnio (więcej...)

4.17 PLN
PODGLĄD

Flos Kwiat Nagietka 50 g

Kwiat nagietka, posiada właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze, osłania żołądek, wspomaga leczenie stanów zapalnych, wspomaga pracę wątroby, a także poprawia stan skóry. Składniki: wysuszony, rozdrobniony kwiat nagietka (Calendula officinalis L.) – 100 % Sposób użycia: Spożywać w postaci naparu: 1 łyżkę stołową kwiatu nagietka zalać 1 szklanką wrzącej wody (250 ml), naparzać pod przykryciem 1 (więcej...)

6.15 PLN
PODGLĄD

Flos Kwiat Pierwiosnki 50 g

Kwiat pierwiosnki rośnie na terenie Europy i Azji, głównie w lasach i na pastwiskach. Roślina ta w wielu krajach, również w Polsce jest objęty ochroną. Napar z kwiatów pierwiosnki uspokaja i relaksuje. SKŁADNIKI 100% wysuszony, rozdrobniony kwiat pierwiosnki Primula veris L. SPOSÓB ZASTOSOWANIA Osoby powyżej 12 roku życia: 1 łyżeczkę produktu (1g) zalać 1 filiżanką wrzącej wody (150 ml). Zaparzać (więcej...)

14.80 PLN
PODGLĄD

Flos Kwiatostan Lipy 50 g

Domowe lekarststwo na przyziębienie.

8.15 PLN
PODGLĄD

Flos Len mielony 200 g

Len mielony odtłuszczony ochrania błonę śluzową jelit, dlatego polecany jest dla osób, które chorują na choroby wrzodowe żołądka i jelit. Len wspomaga pracę jelit. Skład Nasienie lnu – Lini semen Wskazania i działanie: -osłonowe na ściany żołądka Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz zapalenia błony śluzowej przewodu pokarmowego. Infekcje górnych dróg oddechowych, oparzenia jamy ustnej. Dawk (więcej...)

4.45 PLN
PODGLĄD

Flos Liść Borówki Czernicy 50 g

Napar z liści borówki czernicy znajduje zastosowanie w przypadku podwyższonych wartości cukru w surowicy. Borówka czernica wykazuje działanie ściągające i zapierające, dlatego stosowana jest przy rozregulowaniu jelit. Liść borówki czernicy wspomaga także pracę układu moczowego oraz pokarmowego. SKŁADNIKI 100% wysuszony, rozdrobniony liść borówki czernicy Myrtilli folium SPOSÓB ZASTOSOWANIA Doraźne (więcej...)

3.87 PLN
PODGLĄD

Flos Liść Melisy 50 g

Liść melisy. Stosowana jest jako naturalny środek łagodnie uspokajający w stanach pobudzenia nerwowego i bezsenności. Polecana również w zaburzeniach trawiennych oraz nieżycie żołądka i jelit. Składniki: wysuszony, rozdrobniony liść melisy (Melissae folium) – 100% Sposób użycia: Spożywać w postaci naparu: 1-2 łyżeczki liścia melisy zalać 1 szklanką wrzącej wody (250 ml), naparzać pod przykryciem 1 (więcej...)

4.17 PLN
PODGLĄD

Flos Liść Mięty 50 g

Mięta pieprzowa to zioło znane ze swoich prozdrowotnych właściwości już od czasów starożytności. Nie bez powodu nazywana jest czasami miętą lekarską - stosuje się ją pomocniczo w wielu schorzeniach. Działanie prozdrowotne działa rozkurczowo, dlatego będzie pomocna w bólach skurczowych górnego odcinka przewodu pokarmowego pomaga w zaburzeniach wydzielania soków trawiennych - zwiększa wydzielanie so (więcej...)

3.07 PLN
PODGLĄD

Flos Liść Mniszka 50 g

Liść mniszka lekarskiego wpływa pozytywnie na pracę wątroby, a także obniża poziom cholesterolu. Napar z liści usprawnia proces trawienia. Liście mniszka lekarskiego zawierają kwas foliowy, który stymuluje procesy powstawania erytrocytów. SKŁADNIKI 100% wysuszony, rozdrobniony liść mniszka lekarskiego Taraxacum officinale F.H.Wigg. SPOSÓB ZASTOSOWANIA 1 łyżkę stołową produktu (2,0g) zalać 1 szklan (więcej...)

3.87 PLN
PODGLĄD

Flos Liść Podagrycznika 50 g

Liść podagrycznika wykazuje działanie delikatnie uspokajające, moczopędne i przeciwzapalne. Napar z liści podagrycznika usprawnia też procesy trawienne. SKŁADNIKI 100% wysuszony, rozdrobniony liść podagrycznika pospolitego Aegopodium podagraria L. SPOSÓB ZASTOSOWANIA 1 łyżeczkę produktu zalać 1 szklanką wrzącej wody (250 ml). Odstawić na 15 min pod przykryciem. Przecedzić. Przygotowany napar wypi (więcej...)

5.09 PLN
PODGLĄD

Flos Liść Pokrzywy 50 g

Według literatury zielarskiej liść pokrzywy może być stosowany jako środek wielowitaminowy, polecany przy oczyszczaniu organizmu z toksyn, wpływa również korzystnie na morfologię krwi; ma zastosowanie jako środek przy początkach cukrzycy oraz wspomagający pracę wątroby. Właściwości: Według literatury zielarskiej liść pokrzywy może być stosowany jako środek wielowitaminowy, polecany przy oczyszcza (więcej...)

3.87 PLN
PODGLĄD

Flos Liść Szałwii 50 g

Łacińska nazwa szałwii, Salvia, pochodzi od słowa 'salvare' czyli 'czuć się dobrze'. Już sama nazwa tej rośliny wskazuje na jej dobroczynne działanie: szałwia znajduje szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetyce. Działanie prozdrowotne: działa antyseptycznie i grzybobójczo wykazuje działanie ściągające wspomaga leczenie i profilaktykę cukrzycy ma działanie przeciwzapalne ze względu na działanie (więcej...)

3.50 PLN
PODGLĄD

Flos Majeranek Otarty 50 g

Majeranek to znana i ceniona w Polsce przyprawa, która sprawdzi się zarówno w daniach mięsnych jak i wegetariańskich. Ze względu na jej wyrazisty smak pozwoli na ograniczenie dodatku soli do potraw, co jest szczególnie ważne w przypadku osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze. Działanie prozdrowotne: wspomaga trawienie i pozwala pozbyć się takich dolegliwości jak wzdęcia czy niestrawność pomaga (więcej...)

3.17 PLN
PODGLĄD

Flos Mieszanka Mocna Wątroba 100 g

Mieszanka mocna wątroba polecana jest dla osób mających dolegliwości wątrobowe, a także dla osób, które chcą usprawnić prawidłowe funkcjonowanie wątroby i pozbyć się nadmiaru gromadzonych w niej toksyn. SKŁADNIKI ziele rzepiku – 30%, ziele krwawnika – 20%, korzeń mniszka – 20%, koszyczek rumianku – 20%, ziele szanty – 10%. SPOSÓB STOSOWANIA 1 łyżkę mieszanki zalać 1 szklanką wrzącej wody i zaparza (więcej...)

8.15 PLN
PODGLĄD

Flos Mieszanka Na Pasożyty 100 g

Mieszanka ziół skutecznie oczyszcza organizm. SKŁADNIKI ziele tymianku – 23,8%, kłącze tataraku – 23,8%, korzeń omanu – 23,8%, liść mięty pieprzowej – 11,9%, liść orzecha włoskiego – 11,9 , ziele piołunu – 4,8 SPOSÓB ZASTOSOWANIA 1 tydzień: Wsypać 2 łyżki stołowe mieszanki do termosu i zalać 2 szklankami wrzącej wody. Zamknąć i odstawić na 1 godzinę. Przecedzić. Napar wypić w 3 podzielonych porcja (więcej...)

6.50 PLN
PODGLĄD

Flos Mieszanka Stop Palenie w Przełyku 100 g

Naturalny sposób na palenie w przełyku. SKŁADNIKI nasiona lnu – 45 %, korzeń prawoślazu – 20 %, koszyczek rumianku – 20 %, liść szałwii – 10 %, kwiat ślazu – 5 %. SPOSÓB STOSOWANIA Przed każdym użyciem należy bardzo dokładnie wymieszać produkt!!! 1 łyżkę mieszanki zalać 1 szklanką zimniej wody. Powoli ogrzewać do wrzenia i gotować pod przykryciem ok. 5 minut. Odstawić na 1 h, a następnie przecedzi (więcej...)

6.50 PLN
PODGLĄD

Flos Moringa Sproszkowane Liście 100 g

Naturalny środek stosowany przy anemii. Właściwości prozdrowotne moringi: przeciwzapalne, przeciwwrzodowe, przeciwskurczowe, przeciwnowotworowe, przeciwutleniające, przeciwgorączkowe, przeciwepileptyczne, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, moczopędne, zapobiegające włóknieniu wątroby, obniżające cholesterol, zwalczające nadciśnienie. Składniki: sproszkowane liście moringi olejodajnej (Moringa ol (więcej...)

14.09 PLN
PODGLĄD

Flos Morszczyn 50 g

Morszczyn pęcherzykowaty stosuje się w kosmetyce do kąpieli relaksacyjno-odprężających. Morszczyn odżywia naskórek. Charakterystyczny zapach morszczynu sprawia wrażenie kąpieli morskich. Kąpiel z dodatkiem odwaru działa przeciwbólowo na organizm. SKŁADNIKI 100% morszczyn pęcherzykowaty Fucus vesiculosus SPOSÓB ZASTOSOWANIA 1 łyżkę drobno sproszkowanego morszczynu zalać 1,5 l wody. Doprowadzić do w (więcej...)

4.17 PLN
PODGLĄD

Flos Nasienie Babki Płesznika 100 g

Nasienie babki płesznika (Psylli semen). Zioło sypkie, suplement diety. Sposób użycia/ zalecane dzienne spożycie: 1 łyżeczkę produktu (4 g) zalać filiżanką przestudzonej wody, soku lub jogurtu. Spożyć po lekkim spęcznieniu. Koniecznie popić dodatkowo 1 szklanką płynu. 4 g nasion babki płesznika stanowi dzienną porcję do spożycia. Składniki: 100% nasienia babki płesznika Sposób przechowywania: Prze (więcej...)

5.77 PLN
PODGLĄD

Flos Nasiona Czarnuszki 50 g

Naturalna przyprawa stosowana jako dodatek do pieczywa, jogurtu, twarogu. Czarnuszka siewna, czyli Nigella sativa L; zwana jest też czarnym kminkiem. Egipcjanie mawiali, że ta roślina potrafi wyleczyć wszystko prócz śmierci Wykorzystywana jest głównie jako przyprawa (wykorzystywana jest jako substytut pieprzu). Świetnie sprawdza się jako dodatek do chleba, podkreśli smak i doda potrawom charakteru (więcej...)

3.35 PLN
PODGLĄD

Flos Nasiona Wiesiołka 100 g

Nasiona wiesiołka wykazują właściwości wygładzające, zmiękczające i relaksujące. Z nasiona wiesiołka można sporządzić maseczkę na skórę twarzy. Po jej zastosowaniu skóra staje się nawilżona i uelastyczniona. SKŁADNIKI 100% nasiona wiesiołka Oenotherae semen SPOSÓB ZASTOSOWANIA 3 łyżki nasion wiesiołka miałko zmielić. Zalać zimną wodą do uzyskania rzadkiej masy. Mieszając, powoli doprowadzić do wrz (więcej...)

3.87 PLN
PODGLĄD

Flos Ostropest Plamisty mielony odtłuszczony 100 g

OSTROPEST PLAMISTY Owoc Mielony Odtłuszczony Zioła wspomagające pracę wątroby 100g Wskazania: Owoce Ostropestu plamistego pomagają w dolegliwościach wątroby. W kosmetyce stosowany jest w walce z np. łuszczycą, zmniejsza zaczerwienienia, rozjaśnia cerę oraz poprawia zdolności regeneracyjne skóry. Działanie: Kąpiel z dodatkiem naparu ze zmielonych owoców ostropestu plamistego działa relaksacyjnie i (więcej...)

4.35 PLN
PODGLĄD

Flos Otręby Owsiane 250 g

Otręby owsiane to produkt bogaty we właściwości odżywcze, a w dodatku posiada przyjemny, charakterystyczny smak. Świetnie sprawdzą się jako dodatek do pieczywa, jogurtu, owsianki czy domowej granolli. Można wykorzystywać je również jako częściowy zastępnik bułki tartej w panierkach. Działanie prozdrowotne: charakteryzuje się dużą zawartością błonnika, dzięki czemu korzystnie wpływa na trawienie, r (więcej...)

3.85 PLN
PODGLĄD

Flos Owoc Kopru Włoskiego 50 g

Koper włoski, znany również jako fenkuł, był stosowany w medycynie ludowej już od setek lat. Dziś znamy głównie jego zastosowanie kulinarne, jednak warto przypomnieć o jego działaniu leczniczym, gdyż może to pozwolić na uniknięcie przyjmowania nadmiaru leków przeciwbólowych na różne dolegliwości. Właściwości prozdrowotne: pomocny w infekcjach dróg oddechowych: zwiększa objętość wydzieliny oskrzelo (więcej...)

3.40 PLN
PODGLĄD

Flos Owoc Ostropestu Plamistego 100 g

Ostropest plamisty był niegdyś dość popularnym warzywem. Młode liście ostropestu dodawano do sałatek i przyrządzano podobnie jak szpinak, koszyczki kwiatowe miały przypominać minikarczochy. Obecnie na rynku dostępny jest ostropest sproszkowany - z powodzeniem można dodawać go do każdej potrawy. Ostropest jest jednym z najlepszych środków stosowanych w celu odtrucia organizmu, a także w przypadku u (więcej...)

3.87 PLN
PODGLĄD
Ziele Bodziszka Cuchnącego
NOWOŚĆ

Flos Ziele Bodziszka Cuchnącego 50 g

Naturalny środek na problemy trawienne. Ziele bodziszka cuchnącego używane jest w kosmetyce do przygotowywania kąpieli relaksująco-odprężających. Bodziszek cuchnący finezyjnie łagodzi i tonizuje podrażniony naskórek. Ziele stosować można jeszcze w postaci okładów na zmiany skórne np. Wypryski. Napar z ziela bodziszka pasuje także do płukania jamy ustnej. SPOSÓB zastosowania Zawartość torebki zalać (więcej...)

4.17 PLN
PODGLĄD
Ziele Bylicy Bożego Drzewka
NOWOŚĆ

Flos Ziele Bylicy Bożego Drzewka 50 g

Napar z ziela bylicy bożego drzewka usprawnia procesy trawienia. Ziele bylicy znajduje zastosowanie w przypadku wzdęć, nadmiernego odbijania się czy braku apetytu. Odwar może być również stosowany zewnętrznie do przemywania uszkodzonego naskórka. SKŁADNIKI 100% wysuszone, rozdrobnione ziele bylicy bożego drzewka Artemisia abrotanum L. SPOSÓB ZASTOSOWANIA 1 łyżkę ziela zalać 1 szklanką wrzącej wod (więcej...)

3.87 PLN
PODGLĄD
Ziele Bylicy Pospolitej
NOWOŚĆ

Flos Ziele Bylicy Pospolitej 50 g

Ziele bylicy pospolitej usprawnia procesy trawienne oraz wspomaga pracę wątroby. Napar z ziela bylicy łagodzi wzdęcia i problemy brzuszne. Napar wykazuje właściwości rozkurczowe. Ziele bylicy pospolitej działając moczopędnie skutecznie oczyszcza organizm. SKŁADNIKI 100% wysuszone, rozdrobnione ziele bylicy pospolitej Artemisia vulgaris L. SPOSÓB ZASTOSOWANIA 1 łyżeczkę produktu zalać 1 filiżanką w (więcej...)

3.87 PLN
PODGLĄD
Ziele Czystka
NOWOŚĆ

Flos Ziele Czystka 100 g

Czystek (Cistus Incanus) jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli - związków fenolowych należących do grupy substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka. Właściwości prozdrowotne: chroni organizm przed stresem oksydacyjnym, który uszkadza komórki i bierze udział w procesach starzenia zmniejsza szkodliwy dla zdrowia stan zapalny, który występ (więcej...)

6.35 PLN
PODGLĄD
Ziele Czystka 30 saszetek
NOWOŚĆ

Flos Ziele Czystka 30 saszetek

Czystek jest krzewem należącym do rodziny czystkowatych. Rośnie w naturalnych warunkach. Czystek ma swoje miejsce ważne w historii medycyny naturalnej. Znajomość leczniczych właściwości czystka sięga IV w. p.n.e. W starożytności wykorzystywano go do leczenia trudno gojących się ran, a wzmianka o nim pojawia się w Piśmie Świętym. Można go tam odnaleźć jako ladanum (z jęz. hebrajskiego) bądź też „Ro (więcej...)

5.07 PLN
PODGLĄD
Ziele Glistnika
NOWOŚĆ

Flos Ziele Glistnika 50 g

Glistnik jaskółcze ziele (łac. Chelidonium majus L.) to gatunek byliny pochodzący z rodziny makowatych. Roślina jest rozpowszechniona w strefie klimatu umiarkowanego, głównie w Eurazji lecz występuje również na innych kontynentach jako gatunek zawleczony. W Polsce roślina pospolicie występująca na niemal całym obszarze kraju. Roślina posiada długą historię zastosowań gdzie niektóre tradycje sięgaj (więcej...)

4.15 PLN
PODGLĄD
Ziele Hyzopu
NOWOŚĆ

Flos Ziele Hyzopu 50 g

Hyzop znany był już w starożytności, gdzie stosowano go jako środek na przeziębienia ze względu na jego właściwości wykrztuśne. Bywa również stosowany jako przyprawa. Działanie prozdrowotne: środek przeciwpotny, wykazuje działanie wykrztuśne, żołądkowy ma działanie ściągające działa hamująco na rozwój drobnoustrojów i pasożytów zewnętrznie zaleca się go do płukania gardła oraz jako środek gojący n (więcej...)

3.87 PLN
PODGLĄD
Ziele Jemioły
NOWOŚĆ

Flos Ziele Jemioły 50 g

Chociaż jemioła kojarzona jest głównie z romantyczną dekoracją świąteczną, wykazuje ona szereg korzystnych oddziaływań na nasze zdrowie. Stanowi idealny, aromatyczny dodatek do relaksacyjnych kąpieli, które dodatkowo wzmocnią i usprawnią pracę naszego organizmu. Działanie prozdrowotne: wspomaga naturalne procesy oczyszczania organizmu z toksyn obniża ciśnienie krwi wykazuje działanie rozkurczające (więcej...)

4.15 PLN
PODGLĄD
Ziele Męczennicy
NOWOŚĆ

Flos Ziele Męczennicy 50 g

Ziele męczennicy wykazuje działanie przeciwlękowe i uspokajające. Napar z ziela męczennicy przyczynia się do poprawy jakości snu i obniżenia poziomu stresu. SKŁADNIKI 100% wysuszone, rozdrobnione ziele męczennicy cielistej lekarskiej Passiflora incarnata L. SPOSÓB ZASTOSOWANIA Osoby dorosłe: łyżeczkę dołączoną do opakowania napełnić do kreski z oznaczeniem 2, co pozwala na odmierzenie 0,3g produkt (więcej...)

4.87 PLN
PODGLĄD
Ziele Nostrzyka
NOWOŚĆ

Flos Ziele Nostrzyka 50 g

Składniki: wysuszone, rozdrobnione ziele nostrzyka żółtego, syn. ziele nostrzyka lekarskiego (Melilotus officinalis L.) – 100% Sposób stosowania: pół łyżeczki produktu (ok. 0,5 g) zalać 1 filiżanką wrzącej wody (150 ml). Naparzać 15 min. pod przykryciem. Przecedzić. Napar pić 1 raz dziennie. Nie stosować dłużej niż 2 tygodnie. Uwaga: nie stosować u osób poniżej 18 roku życia, u kobiet w ciąży i ka (więcej...)

3.87 PLN
PODGLĄD