W ofercie marki Biocosmetics dostępnej w drogerii Wizaż24 znajdują się : Kremy i sera, linie z kwasami, mleczka i toniki, glinki, kultowe maseczki algowe, oleje. Wszystko do specjalistycznej pielegnacji skóry.
Biocosmetics Kwas Glikolowy 70% pH 0.8
Kwas glikolowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA) i występuje naturalnie w trzcinie cukrowej. Po raz pierwszy został zastosowany w dermatologii w 1974 roku i ze wszystkich AHA znalazł najszersze zastosowanie praktyczne. Spośród wszystkich kwasów AHA jest też najbardziej aktywny, posiada bowiem najprostszą budowę oraz najmniejszą masę cząsteczkową, dzięki czemu łatwo i głęboko wnika w skórę. Biodostępność kwasu glikolowego uzależniona jest również od pH roztworu kwasu i od zastosowanego stężenia. Wzrasta ona przy obniżeniu wartości pH poniżej wartości pKa kwasu, która wynosi 3,8 i po podwyższeniu stężenia.
Kwas glikolowy stosowany jest w stężeniach od 5% do 70%. W stężeniach do 15% kwas glikolowy ma bardzo efektywne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie złuszczające na powierzchowną warstwę rogową naskórka, oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzanie aktywności fibroblastów. Zabieg taki można bezpiecznie wykonać samemu w warunkach domowych. Wyższe stężenia (20%-35%) oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę (np. trądzikową) daje efekt powierzchniowego peelingu. Wysokie stężenia (50%-70%) złuszczają naskórek i silnie pobudzają procesy regeneracje w skórze właściwej. Mechanizm działania kwasu glikolowego w stężeniu 5 – 10% polega na rozluźnieniu wiązań korneocytów (martwe komórki tworzące warstwę rogową naskórka), co doprowadza do złuszczania zewnętrznej warstwy rogowej. W zdrowym naskórku codziennie tracimy jedną do dwóch warstw korneocytów spośród 15 znajdujących się w warstwie rogowej. Kwas glikolowy powoduje przyspieszone złuszczanie w mechanizmie zbliżonym do fizjologii naskórka. Pobudza również fibroblasty w obrębie skóry, co skutkuje zwiększeniem ilości prawidłowo zbudowanego kolagenu. Wbudowywanie się kwasu w struktury lipidowe bariery naskórkowej powoduje zatrzymanie się wody w warstwie rogowej, i tym samym wzrostem stopnia jej nawilżenia. Stosowanie przez dłuższy czas (jednak nie dłużej niż 6 miesięcy w czasie ciągłym) preparatów z kwasem glikolowym, oddziałuje bardzo korzystnie na skórę właściwą, prowadząc do zwiększenia jej grubości o ok. 25% bez wywoływania stanu zapalnego, jak to ma miejsce w przypadku stosowania retinoidów. Mechanizm odbudowy skóry jest związany ze stymulacją fibroblastów do produkcji kolagenu i mukopolisacharydów.
Wskazania do stosowania:
Efekty stosowania kwasu glikolowego:
- zmniejszenie grubości warstwy rogowej i normalizacja keratynizacji – skóra uzyskuje gładkość i ładny koloryt;
– wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka;
– zwiększenie grubości warstwy twórczej naskórka, wzmocnienie skóry; – wzmocnienie struktury kolagenowej skóry właściwej;
– podniesienie poziomu glikozoaminoglikanów;
– wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie;
– wzmocnienie przenikania innych składników preparatu kosmetycznego;
– regeneracja skóry z fotouszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi; – pielęgnacja i aktywizacja cebulek włosowych;
– oczyszczanie zapychanych mieszków włosowych;
– likwidacja bakterii typu Propionum odpowiedzialnych za tworzenie się pryszczy i krostek.
1. Umyć dokładnie twarz i szyje, okolice oczu i ust zabezpieczyć tłustym kremem. Jeśli są rozszerzone naczynka miejsca te należy pokryć również warstwą tłustego kremu. 2. Można przetrzeć skórę płatkami kosmetycznymi, nasączonymi tonikiem lub spirytusem dla mocniejszego działania kwasu. Kwas nanieść patyczkiem zakończonym wacikiem lub zwiniętym wacikiem kosmetycznym na osuszoną skórę. Jeśli skóra jest grubsza, tłusta należy położyć grubszą warstwę, jeśli cienka, sucha – cieńszą. Czym grubsza warstwa kwasu, tym intensywniejsze działanie. 3. Pozostawić preparat na skórze przez ok. 2-6 minut (lub dłużej w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać), można delikatnie masować. Następnie zmyć(używając gąbek lub płatków kosmetycznych) dokładnie dużą ilością zimnej wody. Bardzo ważne jest dokładne zmycie kwasu. Na skórze nie mogą pozostać resztki kwasu Uważać na oczy. 4. Nałożyć na miejsca poddane działaniom kwasów perłę lub zwykły krem natłuszczający. Po 10-15 min. nadmiar zetrzeć chusteczką. 5. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy wykonywać makijażu.
Ważne wskazówki dotyczące zabiegu:
Siła działania kwasu glikolowego 70% bez rozcieńczenia odpowiada 30% stężeniu kwasu trichlorooctowego.
To niezwykle przydatny skoncentrowany preparat. Kwas możesz stosować to mleczek, toników, także dodając do kremów czy maseczek. Starczy go na wiele zastosowań.
Przeciwwskazania: uczulenie na preparaty zawierające AHA, Couperose – rozszerzone i popękane naczynka, bardzo cienka skóra, Neurodermitis (stany zapalne skóry, łuszczyca, alergie.
KWASY STOSUJEMY CAŁOŚCIOWO LUB TYLKO MIEJSCOWO NA MIEJSCA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCE NP. BRODA, NOS, CZOŁO (TZW. STREFA T, SZCZEGÓLNIE WYMAGAJĄCA STREFA OCZYSZCZENIA U OSÓB Z TŁUSTĄ LUB MIESZANĄ SKÓRĄ), STOPY, DŁONIE, CAŁE CIAŁO LUB INNE MIEJSCA WYMAGAJĄCE OCZYSZCZENIA, USUNIĘCIA GRUBSZEJ SKÓRY, PRZEBARWIEŃ, USUNIĘCIA CELLULITU, ROZSTĘPÓW.