Pierwszy raz na Wizaż24.pl?
Zarejestruj się.
Nie pamiętasz hasła?
Na podany wyżej adres email wyślemy nowe utworzone losowo hasło. Po zalogowaniu proszę ustwić nowe hasło.
OKAZJE
e-naturalne.pl powstało w 2010 roku w odpowiedzi na ograniczoną ofertę kosmetyków dostępnych na polskim rynku. Pierwszą i wciąż najważniejszą linią produktów są surowce naturalne, które umożliwiają klientom samodzielne przygotowanie kosmetyków według naszych receptur. W ofercie znajdują się m.in. olejki, masła, bazy kosmetyczne, składniki nawilżające oraz ekstrakty, które spełnią oczekiwania nawet (...)
E-Naturalne Glinka żółta
Glinka żółta znajduje zastosowanie przede wszystkim w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej i trądzikowej.
Glinka ta wydobywana jest na obszarach sąsiadujących z glinką czerwoną. Dlatego też posiada cechy charakteryzujące tę ostatnią – bardzo delikatnie oczyszcza skórę, działa matująco i przeciwłojotokowo.
Posiada duże steżenie krzemionki i żelaza. Ma działanie przeciwzapalne, przyśpiesza gojenie skóry, remineralizuje ją i oczyszcza z toksyn.
Właściwości:
Zaleca się, aby maski z glinek wzbogacać np. olejami – zapobiega to wysychaniu maski na skórze oraz ewentualnym podrażnieniom.
Dla ułatwienia polecamy sporządzenie maski z wykorzystaniem bazy kremowej:
Glinkę mieszamy z wodą, otrzymaną zawiesinę wlewamy do bazy kremowej. Całość mieszamy, a na koniec dodajemy kilka kropel oleju – w zależności od preferencji (w przypadku skóry tłustej można nie dodawać oleju). Maska jest bardzo łatwa do aplikacji, choćby za pomocą szpatułki, a ponadto można ją bardzo łatwo usunąć z twarzy, także za pomocą szpatułki.
Maseczka:
Kąpiele:
Ciepłe okłady: Pastą zglinki (proporcje jak na maseczkę) smaruje się chore miejsca (np. stawy, mięśnie, gardło, czoło), następnie owija się je mokrym, ciepłym ręcznikiem. Okład zmywamy obficie wodą po 30-60 minutach. Czynność można powtarzać codziennie aż do ustąpienia dolegliwości.
Illite (yellow clay)
Skład mineralny glinki: