Green People logo

Green People

Green People oferuje kosmetyki dla dzieci – Organic Children, nastolatków – Oy! Organic Young, mężczyzn – Organic Homme oraz dla osób z wyjątkowo wrażliwą skórą – Organic Base. To naturalne produkty, które trafiają w potrzeby całej rodziny i wszystkich nawet najbardziej wymagających klientów. To bogata oferta zarówno do włosów, ciała, dezodorantów i kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Rozsądne ceny za doskonałą jakość to na pewno zaleta produktów Green People.

Green People po 15 latach istnienia, posiada duże doświadczenie i wiedzę, zdobywa wiele nagród, a kosmetyki są wysoko oceniane przez specjalistów od chorób skóry. Produkty Green People pakowane są w opakowania wyprodukowane z ponad 90% składników aktywnych, w celu ochrony środowiska.

certyfikat Biologiczne kosmetyki Ecocert

ECOCERT to jedna z najbardziej znanych firm certyfikujących kosmetyki ekologiczne.

Jakie wymagania musi spełniać kosmetyk, aby dostac certyfikat ECOCERT?

Znakiem “ekologiczne i biologiczne kosmetyki” mogą być oznakowane produkty, w których ilość stosowanych surowców pochodzenia naturalnego wynosi przynajmniej 95%, z których również przynajmniej 95% musi pochodzić z upraw biologicznych.

Określeniem “biologiczny kosmetyk” są opatrzone produkty, których surowce naturalne pochodzące z biologicznych upraw stanowią przynajmniej 50%.

Pozostałe kryteria stosowane przy kontroli obydwóch klas produktów:

  • zakaz stosowania surowców (roślinnych, jak i zwierzęcych) modyfikowanych genetycznie
  • surowce pochodzenia zwierzęcego uzyskiwane tylko ze zwierząt żywych (np.mleko, miód)
  • zakaz testowania produktu końcowego na zwierzętach
  • rezygnacja z syntetycznych substancji zapachowych i barwiących
  • zakaz stosowania sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej
  • emulgatory PEG są zabronione
  • jako konserwanty dozwolone są m. in. następujące substancje: kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, kwas sorbinowy, salicylowy i ich sole, w celu odkażenia surowców do produkcji kosmetyku, jak i produktu końcowego, * rezygnacja z radioaktywnego naświetlania
certyfikat Certyfikat rolnictwa ekologicznego SoilAssociation

Soil Association pomaga identyfikować produkty, które otrzymały certyfikat rolnictwa ekologicznego w Wielkiej Brytanii

Wyroby oznaczone Soil Association są w pełni organiczne – nie mają sztucznych dodatków. Gwarantuje też zachowanie wysokich standardów ekologicznej hodowli , tj. takiej, która odbywa się w warunkach jak najkorzystniejszych dla zwierząt (także drobiu).

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie http://www.soilassociation.org/.

certyfikat Non Food Certification

Produkty oznaczone tym logo są sprawdzane i zatwierdzane przez organizację Organic Food Federation.

Organic Food Federation jest liderem w dziedzienie promowania ekologicznych metod i utrzymywania wysokich standardów.

Organizacja została założona w 1986 roku i jest obecnie jedną z wiodących brytyjskich jednostek certyfikujących we wszystkich dziedzinach organicznych.

Każdy produkt, który ma zostać oznaczony logo jest sprawdzany i certyfikowany na wszystkich etapach. To zapewnia integralność wszystkich produktów sprzedawanych jako ekologiczne.

Certyfikat Organic Food Federation gwarantuje, że produkt został stworzony zgodnie z normami ekologicznymi obowiązującymi w całej Europie.

Non Food Certyfication Company (NFCC) jest spółką zależną i ściśle współpracującą z Organic Food Federation. NFCC w 2003 roku opracowało standardy, dla przedsiębiorców wytwarzających produkty do pielęgnacji ciała. NFCC zapewnia, że do producji kosmetyków zostały użyte tylko certyfikowane składniki organiczne oraz pochodzące z dzikich zbiorów, które są następnie przetwarzane.

Certyfikaty
 

Green People

Sortowanie : POPULARNOŚĆ | NAZWA | CENA