Bobbi Brown

Bobbi Brown – marka kosmetyków założona w Nowym Jorku przez amerykańską wizażystkę. Arystka zrewolucjonizowała podejście do makijażu dzięki wprowadzeniu kolekcji 10 szminek w kolorach brązu i beżu. W 1991 roku wydała linię kosmetyków nude, obalając stereotyp, że tylko czerwona pomadka może być bestsellerem wśród pomadek.

Bobbie Brown urodziła się 14 kwietnia 1957 roku w Chicago (stan Illinois). To amerykańska wizażystka oraz bizneswoman, która wychowała się w żydowskiej rodzinie. Studiowała makijaż teatralny na Emerson College w Bostonie, a po ukończeniu szkoły przeprowadziła się do Nowego Jorku w 1980 roku. W branży beauty zasłynęła dzięki spopularyzowaniu nowego trendu: mody na używanie kosmetyków w odcieniach nude, które miały za zadanie podkreślić naturalne piękno kobiet. W tamtych latach takie podejście było innowacyjne, ponieważ to głównie mocny makijaż cieszył się popularnością. Bobbi często krytykowana za swoje podejście w sferze makijażu, nigdy się nie poddała.

Brown Bobbi w trakcie prób poznała chemika z laboratorium Kiehl’s. To z nim podzieliła się swoją wizją w sferze beauty. Bobbie chciała wprowadzić na rynek kosmetyczny serię szminek o kremowej konsystencji, bezzapachowych, w odcieniu nude i takich, które długo utrzymują się na ustach. Kiehl’s zrealizował koncepcję wizjonerki i tak powstała pierwsza linia Bobbi Brown.

img

Sortowanie : POPULARNOŚĆ | NAZWA | CENA