Naturium logo

Naturium

Importer surowców kosmetycznych bezpośrednio z Maroko. Produkty Naturium są w 100% naturalne, nie posiadają domieszki parafiny lub innych związków, brak w nich syntetycznych konserwantów, barwników i aromatów.

Naturalne oleje Naturium zapakowane są w szklane buteleczki z ciemnobrązowego szkła, które stanowi ochronę zawartości produktu przed niekorzystnym wpływem warunków środowiskowych jak również niekorzystnym działaniem promieniowania UV, dzięki takiej formie opakowania zachowana jest na długo wysoka jakość kosmetycznych olei naturalnych, nie naruszona jakość oraz naturalność zawartych w olejach składników.

Naturium jako bezpośredni importer surowców kosmetycznych z Maroko sprowadza je w opakowaniach zbiorczych bezpośrednio od producenta w nietkniętej postaci. Nasze produkty nie są przepakowywane w Afryce. Proces przepakowania następuje w Polsce, gdzie przechodzi wiele badań i kontroli jakości (CPNP w/g dyrektyw U.E.)

Przepakowanie zlecamy niezależnej firmie konfekcyjnej , z którą współpracujemy zgodnie z procedurami zapewniającymi zgodność z przepisami prawa, a także dobrą praktyką produkcji (GMP) europejskie standardy w zakresie produkcji wysokiej jakości kosmetyków.

Kosmetyki Naturium trafiające w Państwa ręce są wysokiej klasy, całkowicie naturalnym produktem.

certyfikat Biologiczne kosmetyki Ecocert

ECOCERT to jedna z najbardziej znanych firm certyfikujących kosmetyki ekologiczne.

Jakie wymagania musi spełniać kosmetyk, aby dostac certyfikat ECOCERT?

Znakiem “ekologiczne i biologiczne kosmetyki” mogą być oznakowane produkty, w których ilość stosowanych surowców pochodzenia naturalnego wynosi przynajmniej 95%, z których również przynajmniej 95% musi pochodzić z upraw biologicznych.

Określeniem “biologiczny kosmetyk” są opatrzone produkty, których surowce naturalne pochodzące z biologicznych upraw stanowią przynajmniej 50%.

Pozostałe kryteria stosowane przy kontroli obydwóch klas produktów:

  • zakaz stosowania surowców (roślinnych, jak i zwierzęcych) modyfikowanych genetycznie
  • surowce pochodzenia zwierzęcego uzyskiwane tylko ze zwierząt żywych (np.mleko, miód)
  • zakaz testowania produktu końcowego na zwierzętach
  • rezygnacja z syntetycznych substancji zapachowych i barwiących
  • zakaz stosowania sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej
  • emulgatory PEG są zabronione
  • jako konserwanty dozwolone są m. in. następujące substancje: kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, kwas sorbinowy, salicylowy i ich sole, w celu odkażenia surowców do produkcji kosmetyku, jak i produktu końcowego, * rezygnacja z radioaktywnego naświetlania
certyfikat Produkty Nie Testowane Na Zwierzętach

Produkty Nie Testowane Na Zwierzętach

certyfikat Norma Cert IGP

Norma Cert IGP

certyfikat Produkt Naturalny

Produkt Naturalny

certyfikat Groupe Ecocert

Groupe Ecocert

certyfikat Indication Geographique Protegee Maroc

Indication Geographique Protegee Maroc

Certyfikaty
 

Naturium

POPULARNOŚĆ | NAZWA | CENA